YENİ DÖNEM

ANKARA Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (AASKF) 20. Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdik. Tek liste ile seçimlere gidilmesine rağmen Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda 200’e yakın delegenin katılımı amatör sporumuzun geleceği adına çok sevindirici bir gelişmedir. Bu katılım sayısı AASKF’nun geçtiğimiz dönemde yapmış olduğu çalışmaların, vermiş olduğu hizmetlerin, marka değerinin ve Federasyona duyulan güvenin arttığının net bir göstergesidir. Bu itimat yeni dönemde AASKF’nun daha çok çalışması gerektiğinin mesajıdır.

Yeni dönemde, yönetim anlayışımız; seçilen, seçilmeyen, yedek, asil tüm üyeleri bu onurlu görevin altına toplamak, hep birlikte daha önemli projelere imza atmaktır. Artık genel kurul geride kaldı. Bugünden itibaren bir daha ki genel kurula kadar tek yürek tek vücut olup, Başkent amatör spor camiasına ne katabiliriz, bunun uğraşı ve gayreti içinde olmalıyız. Dedikodudan uzak, üretime yakın, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz lazım. Yanlışlık, hata varsa bunu hep birlikte tartışmalıyız, çözüm önerilerini birlikte bulmalıyız.

Basınıyla, sporcusuyla, taban birlikleriyle, ailelerle , seyircilerimizle ve de başkanlarımızla birlikte bir farkındalık oluşturalım. Herkesin yaptığını değil, Başkent Ankara’ya yakışan birlik ve beraberlik, fair-play anlayışını ön planda tutan bir duruş sergileyelim. Artık zor olanı değil kolay olanı seçelim.

Bu zamana kadar amatör spor adına yapılan çalışmalar ortada. Üzülerek ifade etmeliyim ki yapılanlar yeterli seviyede değil. Daha güçlü olmamız lazım. Başta Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek olmak üzere, tüm yerel yönetimlerin spora ve sporcuya katkı ve desteklerini bekliyoruz.

Ankara Amatör Spor Kulüpleri’ne üye 243 kulüp bulunmakta. Bu kulüplerimizin içerisinde engelli spor branşlarından okçuluğa, futboldan yüzmeye kadar birçok spor dalında faaliyet gösteren sporcularımız var. Bu insanlar spor yapmak istiyor. Ankaramıza, Başkentimize, ülkemize sportif anlamda başarı kazandırma arzusundalar. Ne yazık ki, imkansızlıklar bellerini bükmekte. Hep birlikte bir araya gelerek ortak sorunumuz ve sıkıntılarımızı konuşabileceğimiz, tek ortak paydamız olan sporun çatısı altında buluşarak bu imkansızlıkları  imkanlı hale getirmek için çözümler üretelim.

İlk yorum senden gelsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir