KEÇİÖREN BELEDİYESİNDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE MALZEME DESTEĞİ

Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan 22 amatör spor kulübümüze malzeme dağıtım töreni yapıldı.

Federasyon Başkanımız Murat Kandazoğlu açılış konuşmasında Başkan AK’ın amatör spor kulüplerine her yıl destek olduğunu hatırlatarak, “Kulüp sayımız ve sporcu sayımız az, inşallah yeni kulüpler açılır. Taha Akgül Spor Salonu Keçiören için büyük bir kazanım… Tesisleşme arttıkça bizim antrenman alanlarımız da artıyor. Başkanımız bizleri yalnız bırakmayarak destekleriyle her zaman teşvik ediyor.” diye konuştu. Amatör sporun Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projesi olduğunu da belirten Kandazoğlu bunun için yerel yönetimlerin ve herkesin amatör spora katkı ve destek vermesi gerektiğini belirterek, Sayın Mustafa Ak’a  spora vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmasında Yerel yönetimler olarak sporun ve sporcunun gelişimi için destek vermeye devam edeceklerini belirten Mustafa Ak, Gençlik ve Spor Müdürlüğünü ilk kuran belediye olduklarını hatırlatarak, ” Gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sportif faaliyetler için gerekli teknik desteği sağlamak yerel yönetimler olarak bizim de sorumluluk alanımız… Biliyoruz ki amatör spor kulüpleri ve sporcular desteklendikçe, profesyonelliğin önü açılır. Bu nedenle Amatör Spor Kulüplerimizi her yıl yakından takip ederek araç, saha, spor salonu gibi alanlardaki ihtiyaçlarını tespit ediyor ve destek oluyoruz.” dedi. Ak, sporun eğitimin bir parçası olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi; “Kulüpler aynı zamanda bir eğitim yuvası… Fiziki ve ruhi disiplini sağlaması, dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendirerek sokağın kötü etkilerine karşı gençleri koruması açısından spor çok önemli bir görevi ifa ediyor.”  Dedi.

Keçiören’in en büyük spor salonu Taha Akgül Spor Salonunu yakında açacakları müjdesini de veren Başkan Ak, “Sportif yatırımlarımız devam ediyor. Yeşil alanlarımızda da mutlaka spor alanları oluşturuyoruz. Bağlum Stadımızın üstünü kapatma çalışmalarımız sürüyor. Her branşta başarılı olan sporcular yetiştirmek için tesisleşme çalışmamız devam edecek. Bireysel ve takım sporlarına da destek oluyor, başarıyı ödüllendiriyoruz.”diye konuştu.

Ali Özdemir Spor Salonunda düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardım Programına  Federasyon Başkanımız Murat Kandazoğlu , Genel Sekreterimiz Osman Nuri Okumuş ve Sosyal İşler Sekreterimiz Levent Kızılalp’ın   yanısıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Belediye Meclis Üyeleri , Amatör Spor Kulüp Başkanları ve çok sayıda genç sporcu katıldı.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

Bir Yorum

  1. AMATÖR SPORCUYA VE SPOR KULÜPLERİNİN MADDİ VE MANEVİ OLARAK HERZAMAN YANINDA OLAN DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA AK BAŞKANIMIZA ANKARA RİZE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ CAMİASI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Bir yorumda sen yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir