İLK YARDIM EĞİTİMİ KURSLARI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali DÜŞMEZ, arasında  10 Mart 2016 tarihinde “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği” Protokolünün imzalandığı malumunuzdur.

Federasyonumuzca, yapılan Protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Mayıs 2016 ayı içerisinde İlk Yardım Eğitim Kursuna başlanması kararlaştırılmıştır.

Açılacak olan İlk Yardım Kursu ücretsiz olup, toplamda 16 saatlik bir süreyi kapsayacak, kurs sonucunda yapılacak olan sınavda başarılı olarak sertifika almış olan kursiyerler aynı zamanda amatör müsabakaların oynandığı tesislerde görev yapabilecektir. Söz konusu kursa     20 – 55 yaş arası en az lise ve dengi okul mezunu olanlar başvurabilecektir.

Kursa katılmak isteyenlerin 20  Mayıs 2016 Saat 17:00’a  kadar Ankara ASKF’ye  kayıt yaptırmaları gerekmektedir.  Federasyonumuzca koordine edilen amatör müsabakalarda  sağlıkçı olarak  görev almak isteyenler  Federasyonumuzun aşağıda belirtilen kişi ve telefonlarına  kayıt yaptırabilirler.

Kurs tarihi Federasyonumuz ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenecek olup başvuru sahiplerine en kısa süre içerisinde  bildirilecektir.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU 

 

Çiğdem OKAN ÇALIKIRAN

Tel: 419 01 12-13 

       0530 693 96 99

 

 

 

 

İlk yorum senden gelsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir