FEDERASYONUMUZ VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLE KULÜP YÖNETİCİLERİMİZE SERTİFİKALI SEMİNER PROGRAMLARI VE AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİ İLE AVRUPA’DA KURS FIRSATI İLE İLGİLİ DÖRDÜNCÜ SEMİNER 25.03.2016 CUMA GÜNÜ SAAT 18:00 DE TSYD KONFERANS SALONUNDA YAPILMIŞTIR

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna bağlı kulüp yöneticilerine yönelik 2015 Aralık-2016 Haziran tarihleri arasında sekiz adet seminerler devam etmektedir. “SPORDA BİR ALTYAPI ORGANİZASYONU OLARAK, FUTBOLDA ALTYAPI ORGANİZASYONLARI” konulu Dördüncü seminer 25/03/2016 Cuma günü saat 18:00 de Araş. Görevlisi Yalçın UYAR tarafından Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi toplantı salonunda verilmiştir.

Ekim 2015’te imzalanan protokol Amatör Sporun alt yapısını güçlendirmek amacıyla Ankara Üniversitesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinin Türkiye’de ki ilk örneğidir. Bu işbirliği kapsamında; Fakülte ve Federasyon arasında ki bağın güçlenmesine yönelik faaliyetler, Amatör Spor kulüpleri yöneticilerine yönelik sertifikalı eğitim programları verilmesi, öğretim elemanlarının kulüplere danışmanlık çalışmaları yapmaları, fakültenin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin tezlerini ve akademik çalışmalarını kulüplerle iş birliği içinde yapmaları, fakültenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini spor kulüplerinde yapmaları, fakülte ve kuruluşun “Hayat Boyu Spor” kapsamında lokal spor organizasyonları düzenlemesi kararlaştırılmıştır.

Her ayın son haftasında yapılacak olan seminerler sonucunda katılım gösteren kulüp yöneticilerine sertifika verileceği ve Avrupa Birliği Erasmus+ Projelerine katılacak kulüp yöneticilerinin seminerlere en çok katılım gösteren yöneticilerden seçileceği Federasyon Başkanımız Murat KANDAZOĞLU tarafından açıklanmıştır. Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Yard. Doç. Dr. Recep Sürhat MÜNİROĞLU, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Murat KANDAZOĞLU yapılan seminerin konusu “Sporda Bir Altyapı Organizasyonu Olarak, Futbolda Altyapı Organizasyonları” hakkında çeşitli örnekler vererek Futbol da altyapının önemine kısaca değinmişlerdir.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

1

2

3

4

5