BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU’NUN 82. Sİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yılı etkinlikleri kapsamında, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen koşunun startını bu yıl, Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak verdi.

Bu yıl 82.si koşulan yarışa 267 kadın, 764 erkek olmak üzere toplam 1031 sporcu katıldı.

Dikmen Keklikpınarı’ndan başlayan 10 bin 800 metrelik yarışta sporcular, Dikmen Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Türkocağı Caddesi, Gençlik Caddesi ve Anadolu Meydanı’ndan geçtikten sonra yarışı garda sonlandırdı. 1031 sporcunun yarıştığı organizasyonda, kadınlarda, 34.33’lük derecesiyle Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Sebahat Akpınar, erkeklerde ise 29.40 ile Ankara Jandarmagücü’nün Kenyalı sporcusu Sang Benard Cheruiyot birinciliği elde etti.

Dereceye girenlere madalya ve kupaları, yarışın ardından Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen törenle verildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Sincan Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Gösterinin ardından ödül törenine geçildi.  Yarışı ilk 10 sırada tamamlayanlar, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından parayla ödüllendirildi.

Federasyon Başkanımız Murat Kandazoğlu, Genel Sekreterimiz Osman Nuri Okumuş, Başkan Vekilimiz Bayram Yüksel, Başkan Yardımcılarımız  Abdullah Albunar, Ahmet Buran ve Recep Ali Er’in katıldığı törende; dereceye giren sporculara ödülleri Federasyon Başkan Yardımcımız  ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er, Ankara Vali Yardımcısı Şükrü Yıldırım, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar tarafından verildi.

İlk ona giren erkek ve bayan sporcularımıza Konfederasyonumuz özel altın ödülleri ise Federasyon Başkan Yardımcımız ve TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar tarafından verildi.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum senden gelsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir