ATO BAŞKANI SAYIN GÜRSEL BARAN’I ZİYARET ETTİK

Federasyonumuz yetkilileri, (ATO) Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran’ı makamında ziyaret etti.

ATO Başkanı Baran’ın Federasyonumuza ve 40 yılı aşkın süre önce futbol oynadığı Kavaklıdere Spor Kulübü’nü  geçen hafta ziyaret etmesinin çok önemli bir vefa örneği olduğunu belirten Federasyon Başkanımız Kandazoğlu, “Başkent’teki futbol sahalarından geçen biri olarak amatör sporu unutmamış olmanız çok önemli. Sizi “Amatör Spor Dostu” ilan ediyoruz” dedi.  Amatör sporların çocuklar ve gençler için spordan çok daha fazla anlam ifade ettiğinin altını çizen Kandazoğlu, “Amatör sporlar gençlerimize takım olma, aynı ortamda bir arada bulunma ve kardeşlik kültürünü aşılıyor. Bu yüzden de Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projesidir” dedi. Kandazoğlu, amatör spor kulüplerinin desteğe ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyerek Sayın Baran’a her sene şölen havasında gerçekleştirilen “ U11 Miniminikler Şenliğinin” organizasyonunu bu sene  birlikte yapmayı  arzu ettiklerini ifade etti.

ATO Başkanı Baran da, Kandazoğlu’ na teşekkür ederek futbol tutkunu biri olarak Federasyonumuzla birlikte genç sporcularımıza yönelik böyle güzel bir organizasyonda yer almanın kendilerini  mutlu edeceğini belirtti.  Türkiye’de gençlerin yetişmesinde sporun eğitim kadar önemli olduğuna dikkat çeken Baran, “Ekonomisi gelişmiş ilk 10 ülke arasına girebilmemiz için gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Teknoloji değil spor bağımlısı, tüketen değil üreten bir nesil için amatör sporlar desteklenmeli” diye konuştu.

Gerçekleşen ziyarete Federasyon Başkanımız Murat Kandazoğlu’nun yanı sıra Genel Sekreterimiz Osman Nuri Okumuş, TFF İl Temsilcisi ve Mali Sekreterimiz Mustafa Yıldız, Sosyal İşler Sekreter Yardımcımız Ali İhsan Ceylan, Projeler Sekreterimiz Vahide Akdemir ve Yönetim Kurulu Üyemiz Engin Bozkaya katıldı.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum senden gelsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir