“ANTRENÖR ETİĞİ VE İLKELERİ” KONULU SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Federasyonumuz, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği ( TÜFAD ) Ankara Şubesi işbirliğinde “Öğrenen Antrenör Eğitim Programı” kapsamında düzenlenen seminerlerimizin ilki gerçekleştirildi.

Seminer öncesi selamlama konuşması yapan;

TÜFAD Ankara Şubesi Başkanı Sayın Tahir ÇOPUR, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğinde  3.’sü düzenlenen eğitim seminerlerinin bu sene antrenörlere yönelik olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mitat Koz ise , yaptığı konuşmada, bilgi üretimi ve bilginin yayılması konusunda çalıştıklarını belirterek , Ankara ASKF  ve TÜFAD ile gerçekleştirilecek eğitim seminerlerinde yayılma sıkıntısını aşacaklarını ifade ederek “Fakültemizin kuruluş amacı  gereği spor ve sporcunun her zaman yanındayız. Bu konuda ben ve çalışma arkadaşlarım   bilimsel olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

Federasyon Başkanımız Sayın  Murat Kandazoğlu ise yaptığı konuşmada, eğitimin spor ile ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayarak, “Sporun temel taşı antrenördür. O halde antrenörlere ne kadar çok olanak sağlanır ve bilimsel olanaklardan yararlanılarak ne kadar iyi eğitilirse, yetiştireceği sporcular da en iyi şekilde yetişecek ve o kadar iyi  performans gösterecektir. Bu da ancak iyi hazırlanan ve uygulanan bir antrenör eğitimi programıyla gerçekleştirilebilecektir.” dedi. Murat Kandazoğlu ayrıca bu konuda katkı ve desteklerinden dolayı Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Mithat KOZ  olmak üzere tüm akademisyenlere ve TÜFAD Ankara Şubesi Başkanı Tahir ÇOPUR ve üyelerine  teşekkür etti.

Oldukça verimli geçen  seminerde “Antrenör Etiği ve İlkeleri” konulu sunum,  Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi  Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Semiyha Tuncel tarafından gerçekleştirildi..

Seminer, soru cevap bölümünden sonra Federasyon Başkanı Murat KANDAZOĞLU  ile TÜFAD Ankara Şubesi Başkanı Tahir ÇOPUR   tarafından Prof. Dr. Semiyha TUNCEL’e  günün anısına plaket takdim edilerek sonlandırıldı.

Seminere Federasyon Başkanımız  Murat Kandazoğlu ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mitat KOZ, TÜFAD Ankara Şube Başkanı Tahir Çopur ile Kurul Üyeleri, Ankara Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ahmet Hozanlı ile Kurul Üyeleri, kulüp başkanları, sporcular ,antrenörler ve basın mensupları katıldı.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU 

Bir Yorum

  1. Organizeyi yapanlara.
    Sunum yapanlara.
    Katılanlara.
    Teşekkür ederiz.

    Saygı Gençlik ve Spor Kulübü

Bir yorumda sen yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir