AMATÖRLER GÖKÇEK İLE BULUŞTU

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Murat KANDAZOĞLU, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile “Sahur” da buluşması büyük heyecan yarattı.

Altınpark ANFA Sosyal Tesisleri’nde yapılan yemeğe Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanımız Murat Kandazoğlu ile Yönetim Kurulu üyelerimiz ve  215 amatör spor kulübü başkan ve temsilcisi katıldı.

ANFA’da yapılan sahur yemeğinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek;  sözlerine kısa bir Ankaragücü  değerlendirmesi yaparak başladı. Daha sonra  Amatör Spor Kulüp Başkan ve yöneticilerini  rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Öncelikle  Gölbaşı’nda amatör spor kulüplerinin hizmetine bir tesis yapacaklarını  ifade eden Sayın Gökçek, “Gölbaşı’nda yapılacak olan tesislerin projelerinin  hazırlık aşamasında  olduğunu  ve 3 ayda bitirilmesinin planlandığını belirtti. Tesisin içerisinde  4 adet nizami futbol sahası , kulüpler için 100 adet soyunma odası,  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu için idari bina ve sosyal donatıların  olacağını ifade etti . Bu bölgeye ulaşımla ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için ulaşım desteğinin  sağlanacağını söyledi.  Özelikle 19 Mayıs Stadı’nın yıkılmasıyla birlikte ,  stat altında yer alan kulüplerin odalarını boşaltmasıyla  yaşayacağı  tesis sıkıntısı ile ilgili de her türlü desteği vereceğini ifade etti. Kurulan dev ekranda bir taraftan projeleri anlatırken , harita üzerinden amatörler için şehrin dört bir yanında tesis yapılabilecek  boş arazi araştırması yaptı. Ümitköy köprüsü, Zırhlı Birlikler, Mamak ve Yenimahalle sınırları içinde bulunan arsalar için gerekli araştırmaların yapılması talimatını verdi. Uygun  bulunan yerlere de spor tesislerinin yapılacağını ifade etti. Ayrıca tüm takımlarımıza eşorfman, forma, ayakkabı vs. gibi spor malzemelerin en kısa süre içerisinde ihalesi yapılarak  dağıtılacağını söyledi. Ayrıca şehrin çeşitli semtlerine 50 tane halı saha yapıldığını, bu sahaların semt kulüplerimizin kullanılması için tahsis işlemlerinin başlatılacağını ifade etti.

Yapılacak olan tesis ve yardımların ardından amatör futbolun  Ankara da şaha kalkacağını,  iyi bir altyapı oluşacağını  belirten Başkan Sayın  Melih Gökçek, Ankaragücü, Gençlerbirliği,  Osmanlıspor ve diğer profesyonel takımların  başkan ve yöneticileri ile konuyu konuşarak burada yetişen değerlere sahip çıkılması noktasında gerekli olan bilgi aktarımı yapacağını, amatör spor camiasını  uyuşturucu tehlikesi karşısında bilgilendirerek, bu bela ile de savaşmak için sporun çok önemli olduğunu da vurguladı.

Gecede söz alan kulüp başkan ve temsilcileri sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirerek , böyle bir organizasyondan son derece mutlu olduklarını belirterek  teşekkür ettiler. Federasyon  Başkanımız  Murat Kandazoğlu’da konuşmasında;  “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın  Melih Gökçek’e amatör spor camiasına gösterdiği yakın ilgiden dolayı  çok teşekkür ederim, bu buluşmanın bir milat olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin sporu en çok seven ve yatırım yapan Belediye  Başkanı olan Sayın  Melih Başkanımızla malzeme dağıtım törenlerinde ve etkinliklerde bir araya geliyorduk. İlk kez sorunlarımızı bu kadar detaylı anlatma fırsatı bulduk. Ben bundan sonra amatör spor kulüplerimizin

sorunlarının aşılması aşamasında yeni bir sürecin başladığına inanıyorum “dedi.

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren toplantı sonunda AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, babalar günü için Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Melih Gökçek’e bir tablo ve teşekkür plaketi takdim etti.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

 

2 Yorum

  1. umut verici gerçekten spor insanı olarak beni heyacanlandıran bir toplantı .umarım bundan önce hakem camiası için verilen sözler gibi havada kalmaz. Bunların yanı sıra bir şey söylemek istiyorum U-11 maçlarını takip ettim çok güzeldi emeği geçen herkese bu güzelliği tattırdıkları için teşekkür ediyorum AMA u-11 de 14 -15 yaşında oyuncu oynatıp bu güzellği bozdukları için bazılarını kınıyorum.Tesisleşirken Spor ahlakı ve Spor Kültürümüzün de ANKARA YA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDEgelişmesi gerektiğine inanıyorum . Hep beraber ANKARA sevgi ve selamlar.

  2. Sporun içinde olan Melih başkanın bu işe el atması çok önemli.Tesislerin Gölbaşına yapılmasını çok kaydadeğer buluyorum.Başkan Murat beye sürekli yenilikleri talip ettiği ve amatorleri ayağa kaldırdığı için ayrıca Teşekkürü borç biliyorum.U-11 İlhan Cavcav turnuvasını tertipleyen federasyona ve Gençlerbirliğini ayrıca Tesekkürler.Gençlerbirliği bu turnuvada prof liginde yenilgisiz lider oldu.Çok iyi bir altyapısı bulunuyor.U-11 oyuncuları çok yetenekli,hocaları Evren IŞIK’a emekleri için Tesekkürler.Çok güzel bir turnuva oldu.Saygılarımla.

Bir yorumda sen yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir